استاد میرزا و رقابت‌های آنلاین؛ بزرگترین آپدیت‌های آمیرزا چه ویژگی‌هایی دارند؟

یه سال از عرضه آمیرزا می گذره و بازی هنوز با ۳ میلیون نصب فعال در کافه بازار، محبوب ترین عنوان این مارکت اندرویدیه؛ از هیاهوی اولیه دیگه خبری نیس ولی همین آمیرزای کم سر و صداتر هم اون قدر بین کاربران ایرونی محبوبیت داره تا بازم کسی نتونه آخرین ساخته نردبون اندیشه فردا رو از تخت سلطنتش پایین بیاره.

چند روز پیش آمیرزا واسه آیفون منتشر شد، بازی بازم به موفقیتش ادامه میده و با برگ برنده هایی که سازنده در چنته داره دست کم به این زودیا خطری جایگاه الان این عنوان رو تهدید نمی کنه. در گفت و گویی که با تیم سازنده داشتیم، اونا تایید کردن که در هفته های آینده آمیرزا بزرگترین بروزرسانی هاش رو دریافت می کنه و حالا سوال اینجاس که این بروزرسانیا چه ویژگیایی رو دربردارند؟

بروزرسانی اول: استاد میرزا

به روزرسانی: بروزرسانی استاد میرزا امروز، بیست و یکم اسفند ماه منتشر شد که با به روزرسانی آمیرزا از کافه بازار می تونین اونو دریافت کنین.

یکی از مشکلاتی که پازلای کلمات با اون دست وپنجه نرم می کنن، تنوع دادن به گیم پلیه. سازندگان معمولا با مرحله های جدیدتر تلاش می کنن کاربر رو در بازی نگه دارن و با اینکه در مرحله اول و واسه سبک کلمات، مهمترین قدم واسه حفظ بازیکنا هم همینه ولی این ایده تا یه جایی می تونه جواب بده. بعد از اون مخاطب بازی رو رها کرده و به سراغ گزینه های دیگه میره.

در اولین بروزرسانی بزرگ آمیرزا، استودیوی نربان اندیشه به سراغ حل همین مشکل رفته. در این بروزرسانی یه حالت گیم پلی جدید با نام «استاد میرزا» رو تماشاگر هستیم که با اینکه ساز و کاری مثل بازی اصلی داره اما سازنده با تغییر محیط بازی تلاش کرده تجربه ای متفاوت رو به وجود بیاره؛ استاد میرزا حالتی جدول مانند به خودش می گیره و دیگه خونه های کلمات از همدیگه جدا نیستن.

با اینکه این ایده قبلا مورد استفاده قرار گرفته اما چیزی که بروزرسانی استاد میرزا رو هیجان انگیز کرده، پتانسیلای به کار گیری اون هستش. خود آمیرزا هم ایده جدیدی نداشت، با این حال مرحله های بازی به اندازه ای خوب طراحی شده بودن که بعضی وقتا از خودتون می پرسیدید پیشرفت دهنده چیجوری با این چند حرف تونسته این همه کلمه آشنا از درون شون در بیاره.

اما در کنار حضور استاد میرزا، اولین بروزرسانی بزرگ آمیرزا دو ویژگی مهم دیگه هم داره. اولین اونا به تغییرات چشمی و شنیداری بازی مربوط می شه. سازنده تنوع مربوط به گیم پلی رو تا بخش موسیقی و طراحی هنری بازی گسترش داده و نه فقط آرتا دچار تغییراتی شدن بلکه باید منتظر آهنگای جدیدی هم باشیم.

دومین ویژگی مهم این بروزرسانی، بروزرسانیای تقویمیه. سازنده بعد از منتشر کردن مود جدید استاد میرزا، برنامه داره تا ماهیانه و به صورت منظم مرحله های جدیدی به هر دو بخش بازی اضافه کنه. در صحبتایی که با تیم پیشرفت دهنده داشتیم، تایید شده که این بروزرسانی قبل از عید منتشر می شه. هرچند احتمال تاخیر هم هست.

بروزرسانی دوم: به رقابتای آنلاین سلام کنین

استاد میرزا پیش زمینه ای واسه بخش آنلاین و رقابتی بازیه. بعد از منتشر کردن پازلای کلمات آنلاین، استودیوی نردبون اندیشه هم می خواد تا با آمیرزا به این جمع ملحق شه. البته تیم سازنده از آمیرزا آنلاین با عنوان «یه شبکه اجتماعی» یاد کرده، یعنی در آمیرزا آنلاین تنها مسابقه نمی دین. بلکه می تونین از بین میرزاها آواتارهای جدید بخرین، با بقیه چت کنین، دوستائی پیدا کنین و در کاپای مختلفی حضور یابید.

حضور استادان موسیقی در بازی، از باحال ترین بخشای بروزرسانی استاد میرزا هستش.

در این بخش جدا از اینکه میشه دو نفره مسابقه داد، توانایی این رو دارین تا تعداد بازیکنا رو زیاد کرده و مسابقاتی هیجان انگیزتر رو تجربه کنین. اما سوالی که اینجا مطرح می شه، اینه که سازنده چیجوری می تونه عنوانش رو از پولی شدن نجات بده.

در آمیرزا و بقیه نمونه های مشابه با پرداختی مقداری سکه، حروف مشخص می شن و شاید نردبون اندیشه واسه حل این مشکل، محدودیتایی رو در نظر می گیره. به این صورت که هر مسابقه فقط از مقدار محدودی راهنما می شه استفاده کرد. هنوز تاریخ منتشر کردن این بروزرسانی مشخص نشده اما با در نظر گرفتن اینکه استاد میرزا در اولویت قرار داره، ممکنه انتشار بخش آنلاین آمیرزا به بعد از عید بیفته.

آمیرزا

  • آمیرزا
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: نردبون اندیشه فردا
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۸۱٫۱۸ / ۳۵٫۱ مگابایت

دانلود

مطالب مرتبط