دانلود پایانامه : بررسی تاثیر کیفیت حسابرسی (تخصص، دوره تصدی‌گری، اندازه حسابرسی) بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر کیفیت حسابرسی بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی 

تکه ای از متن پایان نامه :

تقاضا برای حسابرسی پیش از تدوین قوانین و مقررات وجود داشته می باشد. برای مثال، بنستون[1](1969) می‌گوید که 82 درصد شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار نیویورک قبل از تدوین قوانین و مقررات اوراق بهادار در سال‌های 1933 و 1934 حسابرسی می‌شده‌اند. پس، منطقی می باشد تا صرف نظر از وجود قوانین و مقررات، درمورد تأثیر اقتصادی حسابرسی، که باعث ایجاد تقاضا برای کیفیت حسابرسی شده می باشد، بحث نماییم. فرضیه اصلی پژوهش در باب تقاضا برای کیفیت حسابرسی از عدم تقارن اطلاعات بین گروه های درون شرکتی و سرمایه گذاران ناشی می‌گردد. از آنجا که بحث قیمت گذاری سهام شرکت مطرح می‌باشد، حسابرسی یکی از راه های مشخص کردن اعتبار اطلاعات صورت‌های مالی می باشد. فرضیه های متعددی در این باره هست که چگونه شهرت حسابرس (ادراک سهامداران از کار حسابرسی) می‌تواند به عنوان نشانه ای برای کیفیت اطلاعات به کار رود. تحقیقات انجام شده چنین مطرح می‌کند که «حسابرسی با کیفیت بالاتر» دقت اطلاعات تهیه شده را بهبود می‌بخشد و به بهره گیری کنندگان به خصوص سرمایه گذاران فرصت می‌دهد با اعتماد بیشتری کرده‌اند که به طور کلی،ارتباط مستقیمی بین کیفیت حسابرسی و حق‌الزحمه حسابرسی هست

 و اگر موسسه های بزرگ حق‌الزحمه بیشتری به صاحبکار تحمیل می‌کنند به این معنی می باشد که کیفیت خدمات حسابرسی آن‌هامطلوب‌تر می باشد. تحقیقات،البته این فرضیه را نیز مطرح کرده می باشد که موسسه های بزرگ‌تر به دلیل تجربه بیشتر و ساختار مناسب‌ترمی‌توانند بخشی از صرفه اقتصادی خود را به مشتری منتقل کنند و حق‌الزحمه کمتری از صاحب کار بگیرند (علوی طبری و همکاران، 1388).

2-2-10محصولات کیفیت حسابرسی

همان‌طور که نمودارهای (2-2) و (3-2) نشان می‌دهند، کیفیت حسابرسی مولد دو محصول موثر بر کیفیت صورت‌های مالی (یعنی اعتبار و کیفیت اطلاعات) می‌باشند. در این بخش ارتباط بین اجزای کیفیت حسابرسی و محصولات مذکور مورد بحث قرار می‌گیرد.

[1] Beneston

 مطالعه تاثیر کیفیت حسابرسی (تخصص، دوره تصدی‌گری، اندازه حسابرسی) بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه حسابداری : مطالعه تاثیر کیفیت حسابرسی بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی

مطالب مرتبط