دانلود پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تاثیر کیفیت حسابرسی (تخصص، دوره تصدی‌گری، اندازه حسابرسی) بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر کیفیت حسابرسی بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی 

تکه ای از متن پایان نامه :

علاوه بر موارد فوق،‌ تحلیلگران مالی نیز یکی از مهم‌تریناستفاده‌کنندگان صورت‌های مالی به شمار می‌روند. علاوه بر ارائه پیشنهادات خرید و و فروش، آن‌ها سود شرکت را نیز پیش بینی می‌کنند. تحقیقات زیادی نشان داده می باشد که انتشار سود کمتر از پیش بینی‌های تحلیلگران به سقوط قیمت سهام می‌گیرد. ریتر (1991)[1] بیان نمود که شرکت‌هایی که سهام خود را در عرضه اولیه منتشر می‌کنند، در بلندمدت عملکرد کمتر از انتظار دارند. در مطالعه دلیل این پدیده، تئو و همکاران (1998الف)[2] به نتیجه رسیدند که شرکت‌ها در سال‌های قبل از عرضه اولیه سهام، در جهت بالاتر نشان دادن سود، اقدام به مدیریت سود می‌کنند (استایس و همکاران، 2009). کاتن (2008)[3] نیز در پژوهش خود، به نتایجی دست پیدا نمود که با نتایج تئو و همکاران (1998الف) سازگار می باشد. انگیزه دیگری که تا حدی زیادی به این مورد نزدیک می باشد و توسط کراوت و همکاران (2012)[4] مطرح شده می باشد، این می باشد که شرکت‌ها قبل از تحصیل شرکت دیگر، سود خود را متورم می‌سازند.

علاوه بر موارد فوق، یکی دیگر از انگیزه‌های مدیریت سود، اجتناب از هزینه‌های سیاسی می‌باشد. (مدرس و همکاران، 1388). این انگیزه به این امر اشاره دارد که شرکت‌های بزرگ‌تر که سود بیشتری دارند، مسئولیت پاسخگویی بیشتری دارند. پس، در شرکت‌هایی که اندازه بیشتری دارند، شرکت‌ها به احتمال بیشتری، چنین انگیزه ای برای دست‌کاری سود خواهند داشت.

با دقت در اهداف بالا می‌توان این گونه بیان نمود که مدیریت سود، بیشتر به صورت بیش نمایی سود صورت می‌گیرد تا کم نمایی سود.

2-2-15-عوامل پیش بینی کننده تجدید ارائه صورت‌های مالی

[1] Ritter

[2] Teoh, Welch and Wong

[3] Brett D. Cotten

[4] Kravet, Myers, Sanchez & Scholz.

 مطالعه تاثیر کیفیت حسابرسی (تخصص، دوره تصدی‌گری، اندازه حسابرسی) بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه حسابداری : مطالعه تاثیر کیفیت حسابرسی بر احتمال تجدید ارائه صورت‏های مالی

مطالب مرتبط