دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد: اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

تکه ای از متن پایان نامه :

 

1-1 اظهار مسئله

مساله طرح شده عبارت می باشد از اینکه لعاب گیاه پنیرک (مالوا نگلکتا)[1] از چه منوساکاریدهایی تشکیل شده می باشد.چهار منوساکارید گلوکوز، فروکتوز، مانوز و گالاکتوز در لعاب محلول در آب پنیرک جستجو می شوند. لذا در این پژوهش مساله اول چگونگی استخراج موسیلاژ محلول در آب از برگ­ها و ساقه گیاه می باشد و مساله دوم جستجو وکاربرد روشی دقیق و مناسب برای تجزیه صمغ به منوساکاریدها و در نهایت کاربرد روشی برای جستجو و اندازه­گیری حداقل 4 منوساکارید در صمغ هیدرولیز شده به روش کروماتوگرافی صفحه نازک و یا کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا می باشد.

 

1-2  ضرورت و اهمیت موضوع

طبق مطالعات به اقدام آمده ،گیاه پنیرک دارای موسیلاژ زیادی می باشد که استخراج آن می تواند از نظر تغذیه ای و تجاری اقتصادی حایز اهمیت باشد. درضمن به علت ویسکوزیته بالای موسیلاژ پنیرک، استخراج آن از فیبر‌های نامحلول دشوار می باشد. لذا روشی با هزینه کم و بازدهی بالا برای استخراج آزمایشگاهی این ماده ضروری می باشد.

ریشه آن گوشتدار، سفید رنگ و ساقه آن راست و استوانه‌ای شکل می باشد. برگهای متناوب بزرگ، با دمبرگ دراز، شامل 5 تا 7 لوب دندانه‌دار و گلهایی به رنگ سفید تا صورتی مایل به بنفش با تزییناتی از خطوط تیره دارد. قسمت مورد بهره گیری آن، برگ، گل و حتی گیاه کامل می باشد. گونه مالوا نگلکتا به حالت تقریبا خوابیده می باشد و حداکثر تا 40 سانتی متر مرتفع می گردد.

کربوهیدرات[2]: یا گلوسید به گروهی از مواد آلی اطلاق می گردد که در طبیعت به وفور پیدا نمود می­شوند و شامل انواع قندها، نشاسته، سلولوز، دکسترین­ها و صمغ­ها می­باشد. غالب این مواد در گیاهان وجود دارند و به عنوان ماده غذایی ذخیره و اسکلت یا بافت طرفداری کننده گیاه اقدام می‌کنند. کربوهیدراتها قسمت عمده ای از خوراک بشر را تشکیل می دهند و بیشتر انرژی آدمی از آنها بدست می‌آید(2).

[1] Malva neglecta

2Carbohydrate

3 structural carbohydrates

اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

مطالب مرتبط