دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد درباره اندازه گیری منوساکاریدها

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

تکه ای از متن پایان نامه :

پلی‌ساکارید‌های موسیلاژی بنظر می‌رسد که مورد توجه هستند و در این مورد ممکن می باشد گونه مالوا نگلکتا ایلجین از خانواده مالواسه حضور داشته باشد.

در این مقاله لیگای مقادیر ترکیبات منوساکاریدها از پلی‌ساکاریدهای محلول در آب، ترکیبات پکتینی و هموسلولزهای بخش‌های روی خاکی گیاهان جمع‌آوری شده از کوه‌های بدخشان غربی در دوره میوه‌دهی – سپتامبر-1987 را اندازه‌گیری نمود.

لیگای مواد خام خشک شده در هوا را آغاز با اتانل و کلروفرم 80% تیمار نمود تا ترکیبات غیرکربوهیدراته حذف شوند و از مواد خام باقی‌مانده ایزوله‌های محلول در آب و ایزوله‌های محلول در مخلوط 5/0% منوساکاریدهای تعیین شده با شناساگر فلورسنت AA که به دلیل حساسیت بالا و مشتق سازی سریع و آسان مواد شیمیایی معروف می باشد؛ با دقت بالا شناسایی شدند. یک مزیت برای این روش آن می باشد که نیازی به دوباره N- استیله کردن بعد از هیدرولیز نمی باشد (58).

“کانگ و زیا” در سال 2013 جداسازی و بهینه‌سازی اجزاء منوساکاریدهای محلول در آب سرد پلی‌ساکاریدهای افدرا سینیکا با روش MECC و آشکارساز فتو ‌‌دیود اری را انجام دادند.

تکنیکهای جداسازی معمول برای آنالیز کربوهیدراتها گازکروماتوگرافی (GC)، کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) و کاپیلاری الکتروفورز (CE) هستند.

گاز‌کروماتوگرافی روشی بسیار کلاسیک برای آنالیز منوساکاریدهاست. منوساکاریدهای خنثی با روش سیلیلاسیون یا استیلاسیون قبل از آنالیز مشتق می‌شوند. درحالیکه منوساکاریدهای اسیدی مثل اسیدگلوکرونیک و اسیدگالاکتورونیک قابلیت مشتق شدن ندارند.

محتوای اسیدهای اورونیک با اختلاف بین قبل و بعد از کاهش کربوکسیل پلی‌ساکاریدها در محاسبه محتوای اسیدهای اورونیک با گاز‌کروماتوگرافی کاری وقت‌گیر می باشد.

بیشتر روش‌های CE و HPLC اغلب با آشکارساز‌های فلورسانس وUV مشخص می‌شوند. زیرا این کربوهیدراتهای محلی ترکیبات رنگی یا فلورسانس کمی در ساختارشان دارند.

معرف 1-فنیل-3-متیل-5-پیرازولون(PMP) یکی از ترکیبات عمومی می باشد که تحت شرایط ملایم و بدون نیاز به کاتالیزورهای اسیدی با کربوهیدرات‌های احیاکننده واکنش می‌دهد و باعث هیچ‌گونه داستیله‌شدن و ایزومریزه‌شدن نمی‌گردد.

اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

مطالب مرتبط