پایان نامه ارشد:بررسی آثار و احکام حقوقی اعتبارات اسنادیِ قابل انتقال و اتکایی در حقوق تجارت بین الملل

thesis-download

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه آثار و احکام حقوقی اعتبارات اسنادیِ قابل انتقال و اتکایی در حقوق تجارت بین الملل

تکه ای از متن پایان نامه :

چنین تجارتی خواه ناخواه مکاتباتی را به وجود می آورد و ارائه اسنادی را ایجاب می نمود. اسنادی از این قبیل به تدریج تکامل پیدا نمود و به تعبیر بعضی، همین موضوع پایه اعتبارات اسنادی را بنا نهاد.[1]  عده ای معتقدند که زمان پیدایش اعتبار اسنادی اواخر قرن هجدهم می باشد زیرا که فرم اصلی اعتبار اسنادی از آن زمان تاکنون اساساً تغییری نکرده و فقط مقررات ناظر بر موارد کاربرد آن به تدریج پیچیده تر شده می باشد.[2] نظر سوم و معتبری نیز هست چنانکه اظهار می دارد، فنلاندی ها اولین ملتی بودند که برای واردات قهوه از برزیل در سال 1840 از اعتبار اسنادی که شباهت زیادی به سازو کار امروزی داشت بهره گیری نمودند.[3] با در نظر داشتن کاربرد ضمانتی اعتبار اسنادی مشاهده می گردد در طی دورانی که این ابزار تجاری سپری کرده تا به شکل کنونی رسیده هرزمان که اوضاع سیاسی و اقتصادی مشوّش و نامطمئن بوده خصوصاً در زمان وقوع جنگ جهانی اول و دوم و پس از آن در دوران جنگ سرد، بهره گیری از اعتبار اسنادی به عنوان ابزار ضمانت بیشتر صورت گرفته می باشد.پس از دوران جنگ سرد و برقراری صلح بین کشورها،همگان انتظار داشتند ه بکارگیری این ابزار در مراودات تجاری کمتر گردد اما این انتظار برآورده نشد و تعداد اعتبارات صادره و ابلاغ شده روز به روز افزایش پیدا نمود. تا پیش از این زمان،به کارگیری اعتبار اسنادی تنها در شرکت ها و معاملات بزرگ صورت می گرفت حال آنکه بعد از آن،در بسیاری شرکت ها و صنایع متوسط و کوچک در امر واردات و صادرات بهره گیری از اعتبار اسنادی به امری رایج بدل شده بود. علت این تغییر توجه تغییر معنادار الگوی تجارت بود.

 

بخش دوم: انواع روش های پرداخت وجه

یکی از موضوعات اساسی در هر قراردادپرداخت بهای قرارداد و چگونگی اجرای تعهدات طرفین می باشد. فروشنده با در نظر گرفتن میزان اعتمادی که نسبت به طرف معامله خود یعنی خریدار و وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور او دارد روش های مختلفی را برای انجام معاملات خود انتخاب می کند. مهم ترین روش های پرداخت وجه در معاملات به توضیح زیر می باشد.

1.پرداخت بر اساس حساب باز[4]

  1. کریمی،اسدا…،مروری بر اعتبارات اسنادی و آخرین مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی،مجله حقوقی دفتر خدمات حقوقی بین المللی،ش 9، پاییز و زمستان 1367، صص 89-124.

.لنگریچ، پیشین، ص 39 [2]

.محبی،محسن،مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی، مجله حقوقی دفتر خدمات حقوقی بین المللی،ش9، پاییز وزمستان 1366،ص94[3]

[4] .open account

مطالعه آثار و احکام حقوقی اعتبارات اسنادیِ

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

مطالب مرتبط