پایان نامه کارشناسی ارشد: اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

تکه ای از متن پایان نامه :

2-2  گیاه پنیرک:

پنیرک از تیره ختمی‌ها، گیاهی می باشد پایا به ارتفاع 60-20 سانتی‌متر و پوشیده از کرکهای دراز که به حالت وحشی در جنگلها و اراضی بایر می‌روید. به علاوه به مقصود بهره گیری‌های درمانی کم و بیش کشت می‌گردد (7).

ترکیبات مهم گل پنیرک عبارتند از: بیش از 10% موسیلاژ در اثر هیدرولیز تبدیل به گالاکتوز، آرابینوز، گلوکز، رامنوز و اسیدگالاکتورونیک می‌گردد. همچنین گل‌های پنیرک حاوی مقدار کمی تانن و حدود یک دهم درصد لوکوآنتوسیانین­ها و7% آنتوسیانین­ها می‌باشد.

برگ پنیرک حاوی حدود 8% موسیلاژ می باشد که پس از هیدرولیز تولید قندهای آرابینوز، گلوکز، رامنوز، گالاکتوز و اسید­گالاکتورونیک می‌کند. همچنین حاوی مقداری تانن و فلاونوئید می باشد.

تاکنون عوارضی از مصرف گل و یا برگ پنیرک گزارش نشده می باشد.

گیاه پنیرک موجود در ایران با نام Malva neglecta ، از نظر خواص دارویی مشابه با پنیرک موجود در نقاط دیگر دنیا می باشد. برای بهره گیری از خواص کامل پنیرک، می­توان مخلوطی از گل و برگ­های آن را بکار برد. جمع‌آوری برگ­ها در فصل بهار و جمع­آوری گل­ها درفصل تابستان صورت می­گیرد (5).

در سال 2010 در نیجریه “افولایان و همکارانش” اثرات ضد التهابی و ضد درد عصاره متانولی گیاه “مالوا پاروی‌فلورا” را مطالعه کردند. در آفریقای جنوبی این گیاه درتیمار زخمها و بیماریهای مزمن مرتبط بکار می‌رفت. عصاره، درغلظتهای 100 و 200 میلی‌گرم بر‌کیلوگرم وزن بدن، تجمع آب و تورم حاصل از کاراگینان و هیستامین را در موشها شدیدا کاهش داد؛ پس میزان لیس‌ زدن و شدت آن در موشها کاهش پیدا نمود. نتایج حاصل با نتایج داروی “ایندومتازون” که بعنوان داروی مرجع در این مطالعه بکار رفت؛ قابل مقایسه بود (20).

در الجزایر “بوآل و همکاران” در سال 2011 پلی ساکاریدهای محلول در آب گیاه دارویی “مالوا آجیپیتیاکا” را با حذف عصاره اتانولی و استخراج چند مرحله‌ای در آب مقطر بدست آوردند و میزان کربوهیدرات عصاره 18/78% بود که 68/30% اسیدهای‌اورونیک و 49/47 %منوساکاریدهای خنثی بودند. منوساکاریدهای حاصل از روش کروماتوگرافی مبادله یون با کارایی بالا عبارت بودند از 57% گالاکتوز، 5/8% رامنوز، 9% آرابینوز و 5% مانوز و 5/20% اسید گلوکرونیک. میزان پروتئین در عصاره 14/17% بود ( 25).

اندازه گیری منوساکاریدهای لعاب گیاه مالوا نگلکتا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

مطالب مرتبط