مهارتای زندگی کودکانه 

 

کتاب تصویری مهارتای زندگی کودکانه

یا وانیا (نامی ابداعی جهت رابطه بیشتر کودکان که در زبون کردی به معنای هدیه باشکوه خداونده)

کنجکاوی کودکان، این قشر معصوم و آسیب­پذیر لباس، در مورد مضوعات مختلف خصوصاً مسائل جنسی مثل مواردیه که والدین به دلیل نبود آموزش در زمان کودکی خود بیان ناتوانی می کنن. از طرفی شاید عرف امروز جامعه نتونه خیلی آسون آموزشای جنسی به کودکان رو هضم کنه اما بروز مشکلات جدی به دلیل نبود این آموزشا در زندگی آینده اونا دور از ذهن نیس. حوادث و اتفاقات بد گذشته در کشور و در سطح بین المللی به تنهایی تایید کننده این موضوع. آمارها نشون می ده، ۴۴ درصد دوستان، ۲۰ درصد کتاب، ۱۳ درصد والدین، ۱۱ درصد معلمان و ۹ درصد رسانه های مختلف مثل ماهواره و اینترنت رو منبع کسب اطلاعات جنسی معرفی کردن.

کودکی-نام-تصویر

جواب به سؤالات جنسی کودکان و ارائه اطلاعات جنسی به اونا بهتره متناسب با سن کودک و به شکل تدریجی و دائمی از ۳-۴ سالگی شروع شه و در این مورد باید اصل راستی و کلام خلاصه همیشه در نظر گرفته شه. بدیش اینه نبود آموزش، ناآگاهی والدین از مبانی موجود و عمیق اجتماعی، دینی و اعتقادی از یک طرف و ترس از شکسته شدن قبح این مسائل در جامعه، مهم ترین عامل این سردرگمی دیدگاه والدین نسبت به بچه ها درباره مسایل جنسیه. بدتر اون که خیلی از اونا تصور می کنن که صحبت در این رابطه ممکنه به تشویق کودکان واسه جستجو بیشتر و حتی تجربه های بد منجر شه بدیهیه که آشنایی والدین با روند رشد روانی جنسی کودکان و نحوه برخورد با اون و آشنایی علمی و کارشناسی شده کودکان با این موضوع، در گذر از این مرحله خیلی موثر هستش.

نی نی وانیا بازیای وانیایی حموم رفتن وانیا جاهای خصوصی پسرا و دخترا جاهایی که نباید بریم استخر دکتر دوست ماست و …..

امیده با استفاده از کتابایی با این درون مایه، طبق ارتقای درست سلامت جنسی جامعه و کاهش خطرپذیری قدم مهمی ورداشته شه و جامعه دیگر شاهد وقایع تلخ مثل این نباشه.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *