راهنمای انتخاب بهترین رنگ کابینت

در اصول آموزش طراحی کابینت، کابینت ها در فضای آشپزخانه مهم ترین وسایلی هستند که در بدو ورود افراد به درون آشپزخانه جلب توجه می کنند. ممکن است که کابینت ها همه فضای دیوار و یا قسمتی از فضای دیوار آشپزخانه شما را اشغال کنند از همین رو باید در زمان انتخاب رنگ و طرح کابینت توجه لازم را داشته باشید. در این قسمت شما با پرفروش ترین رنگ های کابینت آشنا خواهید شد.

 

عموما افراد ریسک نمی کنند که از رنگ های شاد و متنوع در آشپزخانه خود استفاده کنند و در نتیجه اکثر افراد رنگ سفید را برای کابینت ها و طراحی آشپزخانه های خود انتخاب می کنند درست است که کابینت های به رنگ روشن مانند؛ سفید رنگی است بسیار زیبا ، دلباز، و همیشه در دسترس و علاوه بر آن همیشه روی مد است اما انتخاب سایر رنگ ها می تواند تفاوت چشم گیری را بین محیط شما و سایرین ایجاد کند و علاوه بر این تاثیر مثبتی در خلق و خوی شما بگذارد. رنگ های روشن برای فضاهای کوچک انتخاب مناسبی محسوب می شود چرا که ظاهری جذاب و ملایم به دوراز شلوغی به فضای آشپزخانه شما می بخشد.

 

تاثیر رنگ و طرح کابینت

رنگ و طرح کابینت ها، در آموزش طراحی کابینت می تواند اثرات زیادی بر روی دکوراسیون منزل تان داشته باشد.رنگ کابینت ها باید با رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری، پارکت و سرامیک ها سازگاری داشته باشند.عموما کابینت ها در آشپزخانه تمام دیوار آن جا یا قسمی از آن را در برمی گیرند. رنگ کابینت ها باید با لوازم خانه و دکوراسیون مکمل باشند.

 

رنگ هایی که شما برای کابینت آشپزخانه تان می پسندید، بسیار حائز اهمیت است.هیچ گاه بیشتر از دو رنگ در کابینت ها استفاده نکنید. انجام این کار خصوصا درآشپزخانه هایی که فضای کوچکی دارند غیر از شلوغی نتیجه دیگری نخواهند داشت. به کار گرفتن رنگ های مکمل کار شما را بسیار جذاب می کند. برای فضاهای کوچک و کم نور استفاده از رنگ های روشن و گرم یا تلفیقی از رنگ سرد و گرم که رنگ گرم آن غالب تر باشد، انتخاب بسیار خوب و صحیحی است.

 

رنگ متناسب با کاشی، کفپوش، کاغذ دیواری

در صورتی که انتخاب کردن تمام اجزای آشپزخانه و طرح و دکوراسیون آن انتخاب شده است در این صورت تنها کاری که شما باید آن را انجام داده و به پایان برسانید سفارش و اجرای کابینت مدرن می باشد بهتر است رنگ کابینت ها را متناسب با رنگ پس زمینه و دیگر بخش های آشپزخانه مدنظر داشته باشید. رنگ کاشی های به کار رفته در فضای آشپزخانه، کاغذ دیواری ها و کف پوش فضا در این زمینه ملاکی برای تناسب رنگ ها می باشند و انتخاب شما بر اساس تطابق رنگ با آن ها صورت خواهد گرفت. شما می توانید از پالت رنگ های پیشنهادی که فروشگاه ها ارائه می دهند برای ست کردن پس زمینه با رنگ کابینت های خود کمک بگیرید.

رنگ کرم، خاکی، بژ

آموزش طراحی کابینت تناژهای بی رنگ مانند؛ رنگ کرم، خاکی، بژ و سایر رنگ های زمینه ای گزینه مناسبی برای آشپزخانه محسوب می شوند این رنگ ها به وسایل خانه زیبایی و ثبات می بخشد و یک فضای آشپزی گرم، آرام و بسیار رضایت بخش برای شما به وجود می آورد. این رنگ ها خیلی خوب با سایر رنگ ها ست می شوند و فضای آرامی را با خود برای آشپزخانه شما به همراه می آورند.

 

 

 

ترکیب رنگ کابینت

برای کابینت ام دی اف بهترین رنگ، در آموزش کابینت سازی رنگ چوب می باشد، بعد از آن رنگ های مشکی و سفید درکنار یکدیگر در کابینت MDF در میان افراد بسیار محبوبیت بسیاری دارد. برای تنوع دادن به محیط آشپزخانه تان میتوانید از رنگ های شاد متفاوت استفاده کنید اما بهتر است در کنار آن حتما از یک رنگ خنثی نیز استفاده کنید که بعد از گذشت زمان کوتاهی موجب دلزدگی نشود. اگر از رنگ خیلی شاد مانند قرمز استفاده می کنید بهتر است از یک رنگ خنثی تیره نیز در کنار آن استفاده کنید این رنگ می تواند طوسی باشد. چرا که استفاده از رنگ های جیغ و رنگ روشن می تواند چشم را آزار دهد.

کابینت طرح چوب

طرح چوب یا همان رنگ قهوه ای از جمله رنگ های بسیار فوق العاده و اصیل برای کابینت مدرن  در آموزش کابینت سازی می باشد. این رنگ جذاب موجب می شود فضای آشپزخانه منزل شما تبدیل به مدرن ترین و زیباترین محیط شود بهتر است در انتخاب رنگ های ترکیبی از به کار بردن چوب و رنگ قهوه ای پرهیز کنید. لازم است بدانید به کار بردن گیاهان خانگی به دلیل طبیعی بودن در کنار چوب بسیار زیبا و احساسی خوشایندی در فضا ایجاد می کند.

رنگ کرم کابینت

رنگ کرم در آشپزخانه شما بهترین گزینه در انتخاب مدل و رنگ کابینت می باشد چرا که این مدل از کابینت ها آرامش و زیبایی خاص و مدرنی را به فضای آشپزخانه شما می بخشند، علاوه بر آن رنگی است آرامش بخش و به شدت در کنار رویه کابینتی با رنگ مشکی و یا قهوه ای جلوه زیبایی را نشان می دهد. در آموزش طراحی کابینت این رنگ مناسب برای تمامی فضاهای کوچک بوده و علاوه بر زیبایی، به بزرگتر دیده شدن فضا نیز کمک خواهد کرد .

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *